Nejnovejší galerie
Winter Hradec 2014
Pořádané závody
Fotka dne

Hlavní sponzoři

PolyPLASTY
omnipack

Naši partneři

microtherm
activesport
NUTREND-Sportovní výživa
Porsche Hradec Králové
pells
moose
yate sport
Rock Machine
cyklo pešek
koloshop
C & K

Články

Expenův Pells Aeron
Časovka Šerlich
Kluziště v Orličkách
Sajrajt a marast

Další weby

Webové album Picasa Hradecký pohár HSK facebook

Návštěvnost

Strana: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12

Týmová motorka

Jirka | 28.2.2009
Není to tak dlouho co pořadatelé DP oznámili, že po konzultaci s dopravní policií nebude možné při časovce z Kvasin na Luisino údolí používat týmové vozy. Silnice z Deštného na vrchol "Luisiňáku" je příliš úzká, podobně jako na Kornplatz při Giru 08, a tak na vrchol budou vpouštěny pouze doprovodné motocykly. Navíc se očekávají davy příznivců vrcholové cyklistiky. To znamená pro nejeden tým nečekanou investici. HSK se rozhodlo pro okamžitý nákup. Jako řidič byl vybrán velký fanda motorek a člen týmu Aleš Holý.Dokonce se uvažuje o jeho účasti na Dakarské rallye,což by měl být vrchol jeho sezóny.
Registrační značka nesoucí zkratku týmu by měla pomoci lepší orientaci našim jezdcům.

Utajení

Jirka | 25.2.2009
Vyzýváme všechny členy HSK aby v rámci utajení naší zítřejší týmové akce používali pro vstup do nejmenované hradecké restaurace výhradně a jen zadní vchod. Za poslední dny evidujeme několik pokusů o nabourání se na naše interní stránky s pokusem zjistit čas a místo schůzky. U vchodu se prokazujte ochrance klubovými kartami, zabráníme tak vstupu žurnalistům a fanatickým fanouškům. Jako převleky doporučujeme používat dresy konkurenčních týmů o které nejeví veřejnost žádný zájem.
Podle posledních zpráv je pravděpodobné, že možná přijde nejen kouzelník, ale i Bubílková.

Halogen

Jirka | 24.2.2009
Policie ČR eviduje několik stížností hradeckých lesníků a myslivců. Václav Šiška, mluvčí můžů v zeleném nám potvrdil, že již několikrát marně v lese naháněli cyklistu s nepřirozeným halogenem na řidítkách. Světlo prý oslňuje zvěř, která se plaší a utíká z revíru. Záře je tak výrazná, že dokonce probudila několik v zimě spících živočichů, kteří se mylně domnívali, že přišlo jaro. Není to tak dlouho co byl několik měsíců klid,pokračuje Šiška. Avšak někdy od vánoc, pravidelně kolem 4.h ráno se nad Hradcem rozzáří a my trneme kde se vynoří. Bezohledné řádění tohoto chlapce nejvíce odnesla zánětem spojivek veverka, a tak se čeká tvrdá reakce ochránců přírody.
Kdo je tajemný hoch v oranžovém,který nevypíná světlo ani přes den, je předmětem šetření.
On line rozhovor s Václavem Šiškou můžete sledovat od 20hod na HSK-TV.cz

Nastěnka, Marfuša a nebo Ivan?

Boban | 20.2.2009

Říkává se, že je zima jak v Rusku. Ta naše letošní zima mi tak trochu připomíná všem jistě notoricky známou filmovou pohádku „Mrazík“. Pokud si některé scény z tohoto milovaného i zatracovaného filmu trochu upravím k obrazu cyklistickému, tak by se podle toho dali kološlapové rozdělit do třech kategorií a to podle toho, co převážně během zimní přípravy preferují. Pojďme si tedy připomenout tři hlavní postavy prostřednictvím tří filmových scén.

Nastěnku:
Je Ti teplo děvče, už je Ti teplo?
Teplo, dědečku mrazíčku, na spinu a ve fitku je mi teplo.

Marfušu:
Je Ti teplo děvče, už je Ti teplo?
Co chceš dědku? Zbláznil ses, ruce a nohy mi přimrzaj ke kolu! Hned mi přičaruj jaro!

Ivánka:
Tu máš Ivane prkna čarodějná. Jsou to běžky samochodky, samy běží, samy jedou, za formou Tě dovezou. To jsem mu to zavařila, přitom jsem se unavila.

A Jak že na tom v té letošní zimní přípravě jsem já? Jelikož i ta pohádka je veršovaná, tak se o chabé rýmování taky pokusím.

Přiznám se Vám bez mučení
Ivan ze mne vskutku není.
Nastěnka je chytrá holka
šlape spin a v teple fitka.
Jen když po kole se zastýská
tak je ze mne Mafuška.

A co Vy?
Nastěnka, Marfuša a nebo Ivan?

Psí počasí

Expen | 16.2.2009
O dnešním dnu by se dalo říct, že je počasí, do kterého by ani psa nevyhnal, ale pes není cyklista :-) Dnešní tréning byl ve znamení x tisíc litrů solené vody, která následně nasákla do obleční, namrzla na vše možné i nemožné na kole, několik ledových sprch od protijedoucích kamionů a pouze tří převodů. Zbytek,včetně přesmyku, přestal asi po půlhodině jízdy fungovat...Ale když se musí trénovat, ani toto počasí nás nezastaví...

Leader DP 09´

Jirka | 13.2.2009
Vzhledem k tomu, že naše hvězda Petr Expen Pilnáček se rozhodl tento rok nebrat Dobrušský pohár jako hlavní prioritu svého závodního programu, hledalo vedení HSK náhradu. Jako správný manažer a hlavně opravdový bratr se ukázal Radek Bulerbin Pilnáček. Svůj intenzivní trénink spojil s absolutní hladovkou a výsledek je k neuvěření. Radek schodil minimálně 20kg a jeho tréninkové testy dosahují neskutečných čísel. Leader pro DP je tedy na světě a HSK se může pustit do obhajoby zisku poháru!
Foto: Radek momentálně trénuje po boku svého bratra v Dolomitech, kde panuje přijatelnější počasí. Na obrázku symbolicky s vítězným kolem pana Expena.

Dobrušský pohár 2009

Jirka | 12.2.2009
Bez velké medializace proběhlo o víkendu v luxusním dobrušském hotelu odhalení Dobruškého poháru na tento rok. Za účasti posledních vítězů, ředitelů a manažerů týmu byly na velkoplošné obrazovce představeny jednotlivé závody. Tradičně se začíná časovkou v Pohoří, následuje časovka v Rychnově. Horská kola přijdou na řadu ve třetí etapě - Stalak cup. Následuje časovka v Ledcích. 5 etapa přináší "novinku" v podobě hromadného silničního závodu kolem Rychnova, následují opět horská kola v Běstvinách. Další zajímavou novinkou jsou silniční okruhy kolem Třebechovic v 7.podniku. Oblíbené bikové Kounovské okruhy jsou osmé v pořadí. Hromadný silniční závod z Dobrušky tentokrát bude končit opět na Šerlichu jako 9.etapa. 16.8. je na programu zajímavá časovka z Kvasin na Luisino údolí! Co potěšilo nejvíce je zachování Polomů v 11.pokračování a jako finálový závod byl zvolen silniční okruh z Olešnice do Olešnice s trasou přes Komáří Vrch.
Kde hledat favority? Sám nevím....:-)

1. 19.4. 2009 Ne 10:00 časovka silniční - mem. Jana Lamicha Pohoří - Bohuslavice - Pulice - Pohoří 10km

2. 26.4. 2009 Ne 10:00 časovka silniční Rychnov(odbočka Slemeno)-Častolovice(amfiteátr směr Solnice)-Odbočka směr Rychnov-Rychnov Rychnov n.Kn. - 15 km

3. 10.5. 2009 Ne 10:00 horská kola - STALAK BIKE CUP Rychnov nad Kněžnou 30 km

4. 23.5. 2009 Ne 10:00 časovka silniční Ledce - Jílovice - Mokré - Ledce 15 km

5. 31.5. 2009 Ne 10:00 hromadný silniční Rychnov u Mařenky-Jaroslav-Javornice-Rychnov 60km

6. 21.6. 2009 Ne 10:00 horská kola Běstviny - okruhy 20 km

7. 5.7. 2009 Ne 10:00 hromadný silniční Třebechovice-Librantice-Výrava-Jílovice-Jeníkovice-Třebechovice 80km

8. 12.7. 2009 Ne 10:00 horská kola Kounov - okruhy 20 km

9. 2.8. 2009 Ne 10:00 hromadný silniční Dobruška - Kounov - Deštné - Masaryčka 23 km

10. 16.8. 2009 Ne 10:00 časovka silniční do vrchu Kvasiny-Skuhrov-deštné-Luisino Údolí 20km

11. 6.9. 2009 Ne 10:00 hromadný silniční Polom - okruhy 60 km

12. 13.9. 2009 So 13:00 Finálový závod - hromadný silniční Olešnice - Deštné - Záhoří - Říčky - Rokytnice - Dešt. - Olešnice 70km

Drtič časovek...

Expen | 6.2.2009
V posledních dnech se to na našich stránkách hemží spoustou nových kol a ani náš nový člen Petr Velík nezůstal pozadu.Asi se nechal inspirovat naší minulou anketou ohledně časovky DP, ale vzhledem k tomu, že nevlastní žádný časovkářský speciál, začal s úpravou svého legendárního Sobi 20. Bohužel paparazzi nikdy nespí, a tak byl přistižen při testování na domácím oválu - proto ta domácí obuv a oblečení. Dle jeho vyjádření je tento model po úpravě neuvěřitelně rychlý ( i podle fotky je patrné, že ani profi nástroj,jaký paparazzi používají, nestihl zaostřit) a úpravy jsou zatím pouze v počátku. Je tedy možné,že se na prvních časovkách dočkáme "Černého Petra" z týmu HSK...:-)

Patentování tohoto prototypu již probíhá...

Comberec C2 lady frame

Jirka | 4.2.2009
Slibovali jsme,že co nejdříve představíme i dámský speciál týmu HSK pro tuto sezónu. Dnes si Martina slavnostně převzala nové kolo a tak přinášíme několik detailů. Jedná se také o karbonový rám, který je z dílny našeho ředitele. Marketing se však rozhodl,že by nebylo dobré aby na dámském rámu bylo pánské jméno,proto tedy název C2. Písmeno C jako Comberec, číslovka 2 má symbolizovat druhou sezónu u týmu. Kolo je osazeno sadou Campagnolo Chorus, stejné značky jsou i zapletená kola. Váha včetně pedálů - 7,1kg.

Anketa

Jirka | 3.2.2009
Vzhledem k tomu, že se Happyho účast v anketě s názvem "Kdo vyhraje první časovku DP" blížila k debaklu, raději jsme ji ukončily. Hlasování vyhrál Expen(45%) před Happym(39%). Trochu nás překvapilo,jak málo hlasů dostal F.Cancellara. Je vidět, jak populární chlapci jsou, ani světový časovkář neměl šanci!
V posledních dnech se rozvířila debata o individuální tréninku některých jedinců, a tak jsme novou anketu zaměřily tímto směrem...
copyright HSK - cycling 2009 | design a kód: Michal Dyntar